דצמ 132015
 

במסגרת פסק דין אשר ניתן בחודש האחרון נפסק פיצוי כספי בסך של 40,000 ש"ח לעובדת זרה אשר טענה כי הוטרדה מינית על ידי מעסיקה, זאת בנוסף לתשלום מלוא הזכויות הסוציאליות אשר הגיעו לה על פי החוק.
מדובר בעובדת זרה אשר עבדה כמטפלת סיעודית בבית ואשר טענה כי נאלצה לנטוש את מקום עבודתה לאחר שקיבלה יחס קשה ופוגעני ממעסיקה המלווה בהטרדות מיניות.
המעסיק כמובן התכחש לכל הטענות כנגדו.
נאמר בפסק הדין:
"הטרדה מינית היא פגיעה בכבוד האדם ובזכותו לשוויון. היא משפילה ומבזה את המוטרד, שוללת ממנו את האוטונומיה על גופו ועל מיניותו ומפלה אותו לרעה לעומת אנשים אחרים. לפיכך, תכליתו של החוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 (להלן – "החוק למניעת הטרדה מינית") היא להגן על כבודו של אדם, חירותו ופרטיותו, ולקדם שוויון בין המינים. "
עוד נאמר כי "מערכות יחסים במסגרת יחסי העבודה הכוללים יחסי מרות, יכולות להוות קרקע פורייה לניצול בעל אופי מיני של הכפוף, ובמציאות קיים אכן אחוז גבוה של הטרדות מיניות במקום העבודה".
בסופו של יום, ולאחר שמיעת כל גרסאות הצדדים, קבע בית הדין כי העובדת אכן הוטרדה מינית ופסק לטובתה פיצוי כספי כולל בסך של 60,000 ש"ח מתוכו פיצוי כספי בגין ההטרדה המינית וכן בגין זכויות סוציאליות אשר לא שולמו לעובדת במלואן.
לקריאת פסק הדין המלא – ניתן ללחוץ על הלינק המצורף – עובדת זרה – מטפלת אשר הוטרדה מינית

Sorry, the comment form is closed at this time.

מגדל V Tower, רחוב בר כוכבא 23 קומה 5, טל': 03-6006336 ,פקס': 03-5448879
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
דילוג לתוכן