ספט 162015
 

פסק דין נוסף (6.9.15) אשר ניתן בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק פיצויים לעובדת אשר פוטרה מחמת הפליה ואך ורק בשל היותה בהריון.
מדובר בעובדת אשר עבדה כאשת שיווק בחברה כאשר מעסיקתה הודיעה לה על פיטוריה ימים ספורים בלבד וממש בסמוך להשלמת חצי שנה במקום העבודה.
העובדת טענה כי המעסיקה פיטרה אותה ממש בסמוך, בידיעה כי היא בהריון ועל מנת להתחמק מאותן הגנות אשר קיימות בחוק עבודת נשים לנשים בהריון, כאשר אין כל ספק כי פיטוריה נבעו אך ורק בשל ההריון – מחמת הפליה, ולא בשל חוסר שביעות רצון מקצועית.
בפני בית הדין אף הוצגה הקלטה של שיחה במסגרתה אומרת בעלת החברה מפורשות, בין היתר, כי "כל החוקים במדינה הם נגד המעסיקים" וכי "היא נדפקה מזה שהיא בהריון"…

בית הדין קבע, לאחר בחינת כלל הראיות, כי העובדת פוטרה בשל ההריון וכן בסמוך להשלמת שישה חודשי עבודה זאת כדי להתחמק מהגנות החוק, הן חוק עבודת נשים והן תוך הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה (מחמת הפליה).
משכך, ורק בשל ההתחמקות מהחוק פסקו לעובדת פיצויים בגובה 50,000 ש"ח, לסכום זה התווספו רכיבים שונים כגון: פיצויים בתום התקופה המוגנת, פיצוי בגין הפסד השתכרות, הפרשות לפנסיה בתקופה המוגנת ועוד – כל אלו סכומים אשר היו צריכים להיות משולמים לעובדת ככל והייתה ממשיכה לעבוד בחברה בתקופה המוגנת ולא היו מפטרים אותה בניגוד לחוק.

השופטת הדגישה בפסק הדין כי "ראוי להדגיש את החומרה שבפיטורים בניגוד לעקרונות השוויון, תוך הפליה מגדרית וניסיון לעקוף את הוראות החוק המגנות על ציבור ראוי להגנה" – זהו ציבור הנשים, ובפרט הנשים בהריון או בטיפולי פוריות.

לקריאת פסק הדין המלא, ניתן ללחוץ על הלינק המצורף – פסד פיטורים בהריון

Sorry, the comment form is closed at this time.

מגדל V Tower, רחוב בר כוכבא 23 קומה 5, טל': 03-6006336 ,פקס': 03-5448879
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
דילוג לתוכן