פוטרת מעבודתך בזמן שאת עוברת טיפולי פוריות? מדובר בפיטורים לא חוקיים אשר יכולים לזכות אותך בפיצוי כספי!

חוק עבודת נשים, תשי”ד – 1954 [סעיף 9(ה)] קובע מפורשות כי למעסיק אסור לפטר עובדת העוברת טיפולי פוריות, כאשר סעיף זה חל גם על עובדת שלא נעדרה מעבודתה במהלך הטיפולים וגם על עובדת אשר נעדרה, כאשר לפי החוק, מהרגע בו מבקש מעסיק לפטר את אותה עובדת, עליה ליידע את המעסיק אודות טיפולי הפוריות שהיא עוברת וכן להמציא אישורים רפואיים מתאימים.

פסק דין אשר יצא בחודש האחרון בבית הדין האזורי לעבודה פסק לעובדת אשר פוטרה במהלך טיפולי פוריות פיצוי כספי בגובה של 3 משכורות בשל הפרת חוק עבודת נשים, זאת לאחר שהעובדת פעלה כחוק ויידעה את המעסיק שלה אודות טיפולי הפוריות וכן העבירה את האישורים המתאימים, זאת בתוך 3 ימי עבודה מהרגע בו נודע לה על פיטוריה, כפי שנדרש ממנה בסעיף. בנוסף, נפסק לאותה עובדת פיצוי בגובה של 2 משכורות בשל כך שלא נעשה לה שימוע טרם החליט המעסיק על פיטוריה.

פוטרת בצורה לא חוקית? במיוחד בתקופה כה רגישה בחייך, אל תוותרי על זכויותייך!

גלילה למעלה דילוג לתוכן