אמא בחופשת לידה?

מתחשק לך להישאר בבית עם התינוק בתום חופשת הלידה ולא לחזור לעבודה? רוצה לעזוב את העבודה כדי להיות יותר זמן עם הילד בבית?
מה אומר החוק במצב כזה?

תחילה, את יכולה לבקש מהמעסיק בתום חופשת הלידה לחזור לעבוד במשרה חלקית, פחות שעות/משמרות, בהיקף משרה קטן יותר.
כמו כן, אם מדובר במקום עבודה שיש לו סניפים נוספים, ניתן לבקש לעבור לסניף קרוב יותר לביתך.
אולם, אם למעסיק אין כל אפשרות להיענות לבקשתך והוא מסרב, את רשאית להתפטר בדין מפוטרת לצורך טיפול בילד – על כל המשתמע מכך.

חוק פיצויי פיטורים, תשכ”ג- 1963 (סעיף 7), מאפשר לעובדת להתפטר, תוך 9 חודשים מיום הלידה של התינוק, על מנת לטפל בתינוק ועדיין היא תהיה זכאית לפיצויי פיטורים.
תנאי לכך – העובדת עבדה עד למועד התפטרותה לפחות שנה במקום העבודה (חופשת הלידה נחשבת גם כן לצורך חישוב הותק).

*** תיקון לחוק מאוגוסט 2011 הרחיב את הזכאות הזו גם לאמהות אשר אימצו ילד (שטרם מלאו לו 13 שנה) או הביאו לעולם באמצעות פונדקאית או אומנה (תוך 9 חודשים מיום הקבלה).

גלילה למעלה דילוג לתוכן